قانون جذب

مجید یوسفی

قانون جذب پایه ای ترین قانون کائنات است که تمام پدیده های طبیعت حتی پدیده هایی که با علم کنونی بشر قابل توضیح و توجیه نیستند را توضیح داده و توجیه می کنند.قانون جذب به بیان ساده می گوید که: ((هر آنچه در ذهن انسان و در افکار او باشد،در عالم مادی و فیزیکی به واقعیت تبدیل می شود)).

این قانون،قوی ترین قانون کائنات به شمار می رود واثبات می کند که هر لحظه در زندگی،نقش خودش را ایفا می کند.به عبارت دیگر،قانون جذب می گوید که: ((شما بر هرچه تمرکز داشته باشید،همان را به سمت زندگی خود جذب می کنید؛انرژی و توجه خود را معطوف هر چیزی کنید،همان چیز به سوی شما باز می گردد.در نتیجه اگر بر جنبه های خوب و مثبت زندگی خود تمرکز کنید،موارد خوب ومثبت بیشتری را در زندگی جذب می کنید و اگر بر نداشتن و منفی گرایی تمرکز داشته باشید،همان را در زندگی تجربه خواهید کرد)).

در هر ثانیه هزاران فکر از ذهن انسان می گذرد و انسان قادر به دیدن تک تک آنها نیست.احساسات به انسان نشان می دهند که قالب و اکثریت افکار به چه سمتی می روند و در جهت خواسته هایش هستند یا در جهت ناخواسته هایش؛منفی هستند یا مثبت.

ما می توانیم از روی احساس خود در هر لحظه،متوجه شویم که افکارمان در آن لحظه در مجموع افکار مثبتی در جهت خواسته هایمان هست یا افکار منفی در جهت ناخواسته هایمان!

شما همواره در جهت خلق کردن قرار دارید و این روند همیشگی زندگی شماست.شما در هر موقعیتی از روز،واقعیت خود را به وجود می آورید و با تک تک افکارتان،آینده خود را رقم می زنید؛خواه آگاهانه باشد یا ناآگاهانه!فهم عملکرد این قانون،کلید موفقیت شما به شمار می رود و عامل اصلی برای ایجاد زندگی رویایی برای شماست.اگر خواهان تحول زندگی خود هستید و می خواهید خودتان را برای خلق آینده ای مطلوب قدرتمند سازید،پس بایستی از نقشی که در قانون جذب ایفا می کنید،با خبر باشید و آن را درک کنید.

((آیندهء تو را افکار و کارهای امروز تو شکل می دهد،نه اعمالی که در روز بعد انجام خواهی داد))

^رابرت کیوساکی^

ارتعاشات مثبت ومنفی:

کلمه ارتعاش،موج یا فرکانس،بیشتر برای بیان حالت یا حسی بکار می رود که از فرد یا چیزی دریافت می کنیم؛مثلا ممکن است بگویید:((هنگامی که در کنار فرد خاصی هستم،از او ارتعاش های مثبت می گیرم)).

یا شاید بگویید:((زمانی در محله یا منطقه ی خاصی هستم،ارتعاش منفی دریافت می کنم)).

در تمام این موارد کلمه ی ارتعاش برای بیان حالت یا حسی استفاده می شود که تجربه می کنیم.در جهان ارتعاشات دو نوع ارتعاش یا موج وجود دارد:مثبت و منفی.هر حالت و حسی باعث می شود تا شما ارتعاشی مثبت یا منفی از خود ساطع کنید.اگر فرهنگ لغت را باز کنید،مشاهده خواهید کرد که همه کلمات احساسی در همین دو گروه قرار دارند.

هر کدام از ما موجی مثبت یا منفی منتشر می کنیم.در واقع ما همواره در حال انتشار امواج هستیم.

این جمله را بخاطر بیاورید:((او آدم مثبتی است)).

ارتعاشات(احساسات)

مثبت        *******         منفی

*****************************************************************

شادی                                غم

محبت                             رنجش

وفورنعمت                         فقر

غرور                            سردرگمی

آرامش                          اضطراب

اطمینان                          خشم

*****************************************************************

هر فردی در لحظه حس یا حالت خاصی دارد که موجب انتشار موج منفی یا مثبت به اطراف می شود.

دقیقا در همین لحظه،قانون جذب وارد عمل می شود.قانون جذب به موجی که می فرستید،پاسخ می دهد.

مثلا وقتی صبح از خواب بیدار شده و حس سرخوردگی داشته باشید،همان موج منفی را از خود ساطع می کنید و در این موقع قانون جذب به شما پاسخ داده و با منعکس کردن موج های مشابه اما کامل تر-مانند ماندن در ترافیک یا لغو قرار ملاقات با مشتری توسط مشتری-خود را با شما هماهنگ می سازد و اینجاست که شما با خود می گویید:((ای کاش امروز وجود نداشت)).

اکنون تاجری را در نظر بگیرید که پس از یک فروش بسیار خوب،شادمان است و موج مثبت منتشر می کند.پس از مدت زمان کوتاهی،فروش ایده آل دیگری نصیب او می گردد و با خوشحالی می گوید:((امروز،روز من است)).

قانون جذب همواره در حال کار کردن است.این قانون با بخشندگی،همه اتفاقاتی را که پیش بینی کرده اید،درست به همان صورت به شما تحویل می دهد؛خواه این وقایع مثبت یا منفی باشد.در این کتاب شما یاد خواهید گرفت به چه صورت نوع امواج خود راشناسایی کرده و با انتخابی آگاهانه تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها را حفظ و کدام یک را تغییر دهید.شما یاد خواهید گرفت که چگونه به طور آگاهانه امواج متفاوتی منتشر کرده و به فرستنده ای آگاه تبدیل شوید تا بتوانید نتایج را به نفع خود تغییر دهید.همچنین خواهید آموخت که چگونه اتفاقات ناخواسته را به کمترین حد ممکن برسانید.

 

 

31
اشتراک‌گذاری

۲ دیدگاه

ارسال پاسخ